هتل نیایش شیراز

هتل نیایش شیراز

هتل نیایش اولین هتل سنتی در شیراز می باشد که در تاریخ 17 بهمن ماه 1388 در سه راه نمازی ساخته شده است. این هتل که در بافت تاریخی فرهنگی شیراز ، شهر ادب و فرهنگی و تاریخی واقع شده و از معماری زیبای خانه های سنّتی شیرازی برخوردار است، از قدمتی طولانی بهره مند است به نحوی که صد سال پیش در این مکان جلسات "انجمن ادب شیراز" برقرار بوده و این مکان اولین چاپخانه و همچنین محل چاپ اولین شماره روزنامه شیراز بوده است. اقامت در هتل نیایش که در میان مجموعه ای از موزه ها ، کلیسا ، کنیسه ها و آتشکده های قدیمی و نیز مساجد و خانقاه ها واقع شده ، برای گردشگران تور شیراز الهام بخش و متفاوت است.

هتل نیایش شیراز

هتل نیایش که از بهترین هتل های شیراز است، دارای 23 باب اتاق یک تخته ، دو تخته ، سه تخته ، چهار تخته ، پنج تخته و یک خوابگاه 6 نفره می باشد. تمامی اتاق ها دارای سرویس بهداشتی فرنگی ، حمام ، یخچال ، تلوزیون ، ماهواره و صنوق امانات می باشند. در حیاط این هتل مجموعه ای از گلها، گیاهان، درختان بزرگ، درب های چوبی، پنجره های بزرگ با شیشه های رنگی، آبنمای مصفائی با فواره و ماهیان قرمز قرار دارد.

هتل سنتی نیایش دارای 1000 متر فضای رو باز محوطه سازی شده می باشد که از فراز بام هتل دورنمای چشم نواز و ملکوتی گنبد بقعه مطهّر شاهچراغ (ع) و سایر بقاء متبرّکه اطراف و چشم انداز زیبائی از بافت قدیم شیراز در کنار که در آن در تمامی فصول ، انواع گلهای خوشبوی طبیعی پرورش داده می شود، غنا بخش چشم و مشام انسان می باشد و در کنار آن انواع و اقسام نوشیدنیها به همراه بستنی و فالوده و عرقیات سنتی شیراز سرو می گردد که اکثراً دارای بو و خواص گیاهی بسیار زیاد است.

در رستوران هتل سنتی نیایش شیراز بر خلاف تمامی رستوران های ایران فقط غذاهای سنتی شیراز آن دسته غذاهایی که مردم ایران شیراز در خانه های خود میل می کنند سرو می شود که بسیار متنوع و خوشمزه است .

رستوران و کافی شاپ های هتل سنتی نیایش شيراز

  • رستوران هتل دل گشا هتل سنتی نیایش (ساعت کاری: نهار و شام 12:00 الی 23:30)
  • رستوران توده دلان هتل نیایش شیراز (ساعت کاری: صبحانه 7:00 الی 10:00 ، نهار و شام 12:00 الی 23:30)
  • کافی شاپ هتل سنتی نیایش واقع در بام هتل به صورت روباز و سرپوشیده (ساعت کاری: 16:00 الی 23:30)
  • چایخانه سنتی هتل واقع در محوطه هتل (ساعت کاری: 10:00 الی 23:00)

آدرس هتل نیایش شیراز : سه راه نمازی، به سمت شاه چراغ، کوچه کلانتری عباسیه، بعد از بی بی دختران، کوچه شاهزاده جمالی، پلاک 10

هتل نیایش شیراز

هتل نیایش شیراز

 

 

خواندن 1288 بار