اگر حوالی جاهای تاریخی شهر بودین، کافه فردوسی شیراز رو به هیچ وجه از دست ندین. یکی از بهترین کافه های شیراز که در مرکز شهره. يك محيط دوستانه براى ريلكس شدن و خوردن قهوه. كوچيك ولى محيط واقعاً صميمى، فضا بين سنتى و مدرنه، موسیقی زنده هم داره.

کافه فرذوسی بى شک جز کافه هاى خوب شيراز هستش. محيط کوچيک و صميمي داره. یک کافه خوشگل با طراحی عالی. برای جمعای دوستانه خوبه و قیمت های مناسبی هم داره. فضای خیلی خوب و صمیمانه‌ای داره. قهوه اشون متوسطه. در کل جزو بهترین کافه های شیرازه. نوشیدنی‌های فوق‌العاده خاص و غذاهایی که فقط اینجا گیرتون میاد. سالادهاش رو حتما تست کنید، بعد از قهوه.

کافه به کافه نشیناشه. مردمِ این کافه امن و مهربونن. کافه چى هاى مهربونى داره. نوشیدنی‌ها، مخصوصا دم‌نوش‌هاش از آدماش بهتر و میان وعده‌هاش دوست داشتنی. كافه باحاليه ولي بايد تو تايمي رفت كه شلوغ نباشه.

راستی حواستون باشه تو کافه اجازه سیگار کشیدن ندارین. هروقت از جلوش رد میشی چند نفر دمش واستادن دارن سیگار میکشن. همین که اجازه نمیده داخل محوطه سیگار بکشن یه مزیته.

با انتخاب تور شیراز به بهترین کافه ها و رستوران های شیراز خواهید رفت.

آدرس کافه فردوسی شیراز : خیابان فردوسی روبروی هتل آرین پلاک

کافه فردوسی شیراز

کافه فردوسی شیراز

کافه فردوسی شیراز

 

 

 

 

باغ  نظر باغی است که براساس مستندات تاریخی قدمتی حداقل ۳۰۰ساله دارد. مساحت باغ نظر را نیز 3.5 تا 5 هکتار نوشته اند، و درختان آن عموماً مرکبات، به خصوص درخت نارنج، بکرایی، انار و خرما است. این باغ در جنوب غربی شهر کازرون، ضلع شرقی خیابان انتظامی واقع شده است. فضای دلپذیر باغ نظر و طبیعت زیبای آن مکانی مناسب را جهت گردشگران تور شیراز فراهم می آورد تا اوقات خوشی را در این پارک با صفا سپری نمایند.

باغ‌ نظر نام در سال ۱۱۵۰ هجری قمری، توسط خواجه علی‌قلی‌خان‌افشار در جنوب غربی شهر کازرون فارس و به فاصلهٔ کمی از شهر احداث کرده که با گسترش شهر اکنون درون شهر قرار گرفته است.

باغ نظر کازرون

باغ نظر در کازرون دارای چهار خیابان است که در یک تقاطع به صورت چهارراه، همدیگر را قطع می کنند. طول خیابان بزرگ حدود 208 متر و طول خیابان کوچک تر حدود 135 متر می باشد. در حواشی خیابان های مزبور درخت نارنج زیادی به ردیف کاشته شده، که برزیبایی باغ افزوده است. این باغ به واسطه ی زیبایی و خرمی اش در فصول سال، محل استراحت و پذیرایی و خواب گاه بسیاری از شاهان و شاه زادگان و حکام و بزرگان و دیگر رجال ایران و فارس و کشورهای خارجی بوده است، که به محض ورود به کازرون، به باغ نظر وارد می شده اند، و به همین جهت این باغ خاطرات تاریخی زیادی دارد.

باغ نظر کازرون

در کنار درب ورودی باغ نظر گودال عمیقی بود که در سال ۱۳۱۰ هجری قمری توسط حسن قلی خان ((نظام السطنه)) احداث شده و ماده ی تاریخ آن ، اثر شیخ محمد خان ایزدی کازرونی، روی یک قطعه سنگ مرمر و بر پیشانی باغ، نصب گردیده بود.

این گودال عمیق از آب قنات پر می شد و بصورت دریاچه ی مصنوعی نسبتا کوچکی درآمده بود و خیلی زیبا و تماشایی بود . . در سمت راست درب چوبی سابق باغ نیز آب انباری بود که بعد از خشک شدن برکه ی مزبور، بنا شده بود که در تعمیرات و تغیرات جدید باغ ، آب انبار مزبور هم از میان رفته است.

وجود چشمگیر درختان نارنج کهنسال در این باغ، آن را تبدیل به یکی از نمادهای طبیعت شهری کازرون و جاذبه های گردشگری شیراز کرده، زیرا همواره نام خیابانهای قدیمی شهر کازرون با وجود درختهای نارنج و عطر شکوفه های بهار نارنج در فصل بهار گره خورده است. هم اکنون پس از گذشت سالها آخرین بازمانده های درختهای نارنجِ تاریخ کازرون را می توان در برخی از خیابانها و به ویژه در باغ نظر مشاهده کرد.

باغ نظر کازرون

باغ نظر کازرون

 

یکی از آثار تاریخی و دیدنی های شیراز، مسجد حاج میرزا کریم صراف است که در محله اسحاق بیگ، محله بیات ها واقع شده است. این محله از شمال به محله درب شاهزاده، از جنوب به محله لب آب، از شرق به محله بالاکفت و از غرب به محله بازار مرغ محدود می‌شود. این مسجد در 200 متری مسجد نصيرالملک قرار دارد و در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۵۴ با شمارهٔ ثبت ۱۰۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

قدمت مسجد حاج میرزا کریم صراف طبق آثار بدست امده از آن به اواخر دوره زنديه و اوايل دوره قاجاريه باز می گردد. شبستان اصلي مسجد درضلع شمالي قرار دارد که درطي سال هاي اخير سه دهانه آن فروريخته است . بقاياي تزيينات ساده کاشيکاري و آجرکاري در بنا مشهود است. به استناد سنگ نوشته اي که برسردر ورودي مسجد نصب شده، مسجد دردوره قاجار تعمير شده است. در سفر با تور شیراز با بازدید از آثار تاریخی شیراز با تاریخ و سرگذشت این شهر بیشتر آشنا خواهیم شد.

دوره تاريخي: زندیه

آدرس :  شیراز – محله بیات

مسجد حاج میرزا کریم صراف شیراز

 

روستای قلات در 15 کیلومتری شمالغرب شیراز است. این روستا از جمله روستای بسیار زیبای ایران به شمار می رود. قلات به ظاهر یک روستا و در حقیقت تکه‌ای از بهشت است که روی زمین جا مانده، مانند هزاران تکه‌ای که در اقصی نقاط ایران اسلامی، این کشور را به یکی از زیباترین نقاط جهان بدل کرده است. بسیاری از گردشگران تور شیراز حتما از این روستا دیدن می کنند.

علاوه بر طبیعت بِکر ، در روستای قلات (شمالغرب شیراز) بناهای تاریخی هم وجود دارد که از دیدنی های شیراز به شمار می روند. از جمله کلیسای روستا ، این کلیسا بین دو جنگ جهانی اول و دوم ایجادشده است. کلیسای تجلیل مسیح مربوط به دوره پهلوی اول است. این اثر در سال 1382 با شماره ثبت ۱۰۴۹۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است . این کلیسا  در کنار چناری مقدس به نام چنار حاجی مرد واقع شده است.

کلیسای تجلیل مسیح قلات

 

 

 

 

خانه سنتی پرهامی نزدیک به 200 سال است که در قلب شیراز، در در بافت تاریخی و توریستی شهر قرار دارد. با یک پیاده روی به بسیاری از جاذبه های شیراز مانند مسجد وکیل، حرم مطهر، بازار و بسیاری از اماکن گردشگری، رستورانها و مراکز خرید دسترسی دارید. این خانه هم اکنون یک هتل سنتی است که در سفر با تور شیراز می تواند انتخاب مناسبی باشید.

 هتل خانه سنتی پرهامی از دیگر هتل های شیراز با بافت سنتی جدیدتر است و رتبه خوبی در تریپ ادوایزر دارد. این هتل دارای 6 اتاق خواب با خدمات دهی مناسب است. تاریخ در آن به زیبایی در حرکت است، همه چیز روح دارد، حرف دارد، برکت دارد، تکنولوژی آن را له نکرده، هنوز حیاط هست، حوض هست، کوزه هست، قناری میخواند، ماهی شنا میکند، کوزه ها مملو از ترشی درختان نفس میکشند ......

چای همیشه دم است توی قوری روی سماور

غذا ها ساده و خانگی بیش نیازی به هود نداد

گلدانها در خانه اسیر نیستن درخت یاس هنوز هست

خلاصه همه چیز زنده است.

خانه سنتی پرهامی شیراز

 خانه سنتی پرهامی شیراز

شهر صدرا در 15 كيلومتري شمال غرب شيراز در نقطه اي خوش آب و هوا موسوم به «دشت آهوچر » كه بيش از 300 متر مرتفع تر از شيراز است، واقع گشته و با آب و هواي معتدل كوهستاني محيطي دلچسب ، شرايط اقليمي دلپذيري را براي شهروندان خويش فراهم آورده است.

در مورد تاریخچه پیدایش شهر جدید صدرا باید گفت با توجه به ورودی اصلی آن که از طریق تنگ جلاب صورت می‌گیرد نخستین مکان برای آماده‌سازی در زمینی به وسعت 200 هکتار تعیین شد که به شکل خطی و پاندولی به سمت شرق و غرب این ناحیه گسترش پیدا می‌کند. مطالعات و طراحی این شهر در ابتدای سال 1368 آغاز و  این مطالعات بر پایه موقعیت مکانی شهر شیراز و شهرهای اقماری آن و همچنین دورنمای توسعه این مناطق استوار شد.

درحال حاضر مناطق مسکونی شهر جدید صدرا به دو فاز یک و دو تقسیم شده است که فاز یک در قسمت شرقی و فاز دو مسکونی در قسمت غرب قرار گرفته است.

فاز یک

این فاز در واقع اولین بخش این شهر می باشد که از سال ۱۳۷۱شروع به ساخت و ساز شده وعمده جمعیت کنونی این شهر در این فاز ساکن می باشند. همچنین این فاز دربیشتر قسمت هایش دارای عراضی اوقافی میباشد و به دلیل عبور ریل قطار در مجاورت بلوار حافظ و شهرسازی پرتراکم و ارتفاع و فاصله زیاد در محله کوهسار و همچنین تراکم جمعیتی بسار بالا در بلوار فردوسی تمایل بسیار زیادی وجود دارد که شهروندان در منطقه زمین های مسکن وزارت دفاع ساکن شوند.

منطقه وزارت دفاع در فاز۱

این منطقه در محدوده خیابان پاسارگاد 2 و مولانا 2 میباشد به دلیل ملکی بودن عراضی و معماری اروپائی ( تراکم جمعیت بسیار کم فضای سبز بسیارزیاد ) و فاصله بسیار زیادی که از محل عبور ریل قطار وهمچنین مجاورت با پارک مرکزی صدرا وساخته شدن این محله به موازات طولی باغشهر صدرا ونزدیکی به بیمارستان پیوند اعضا از مرغوبیت ملکی بسیار بالائی برخوردار بوده و گاها از سایر استان های کشور مانند تهران اصفهان تبریز مشهد و کشور های حاشیه خلیج این منطقه را جهت سکونت انتخاب می کنند.

سایر مناطق فاز۱

از سایر پروژه های موجود در فاز یک می توان به پروژه مسکن مهر، آسمان صدرا و همچنین بوستان های بسیار زیادی در این فاز می باشد که می توان به پارک نجوم که دارای یک رصد خانه می باشد اشاره کرد. بیشتر مجتمع های تجاری شهر صدرا در این فاز می باشد که می توان به مرکز تجاری زندیه، مرواریدو… اشاره کرد.

فاز ۲

طراحی این فاز در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ هکتار از سال ۱۳۷۰ آغاز و قطعات آن در دوبخش ویلایی و آپارتمانی از سال ۱۳۷۱ توسط تعاونی مسکن مخابرات، علوم پزشکی، دانشگاه، زمزم، نیروی انتظامی، ارتش، زمین شهری و… به متقاضیان واگذار شد. فاز ۲ فاصله نسبتا زیادی با فاز ۱ دارد و خط انتقال گاز از آن عبور میکند.

مجموعه سرزمین سبز شهر صدرا (گرینلند)

این مجموعه شامل سوئیت برای اقامت، مجموعه ورزشی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مجتمع فرهنگی-تجاری و سالن های بیلیارد و برگزاری مراسم است.

این شهر چون از شهرهای خیلی قدیمی ایران نیست، جاذبه گردشگری خاصی ندارد. این شهر هنوز متولد نشده در حال استخوان ترکاندن است. پروژه باغ‌شهرها، احداث باغ زیتون، پروژه قصر سبز، مجتمع فرهنگی بانوان، مجموعه تفریحی، ورزشی کوه‌گشت، مجتمع فرهنگی توریستی داووس، دهکده تفریحی، ورزشی و اقامتی مانوش، سایت‌های گردشگری، موزه آبزیان آتیس، مجتمع بین‌المللی پژوهشی، درمانی پیوند اعضای ابوعلی سینا و تعریف شهر صدرا به عنوان بزرگترین قطب آموزش عالی منطقه جنوب کشور از بزرگترین آرزوهای این نوزاد ناکام است که قرار بوده به دست مدیران کارآمد خود به کام برسد.

صدرای امروز در زمینه‌های مختلفی از جمله حمل و نقل همگانی، مراکز آموزشی، دسترسی به مراکز خدماتی، پارک‌ها و فضای سبز، قبرستان، دفع زباله و فاضلاب و ..... با مشکل روبه‌رو است.

با انتخاب تور شیراز با ما همراه باشید.

شهر جدید صدرا

شهر جدید صدرا

 

پاتریس یکی از رستوران های شیراز است که در میان باغی زیبا و پر از سرسبزی قرار گرفته است. این رستوران در بلوار صنایع و کوچه 16 دکتر حسابی واقع شده است. آب قنات در میان باغ این رستوران روان می باشد که محیطش را برای دورهمی های خانوادگی و یا دوستانه، و یا قرارهای کاری و رسمی بسیار مناسب کرده است. در سفرتان با تور شیراز طعم غذاهای این رستوران را از دست ندهید.

3000رستوران پاتریس شیراز 3000 متر مربع فضای بازی دارد. در تجهیز باغ رستوران پاتریس از کاناپه های چوبی و جا داری استفاده شده که برای یک دورهمی خانوادگی و یا دوستانه محیط بسیار گرم و دلنشینی به وجود می آورد. همچنین این باغ رستوران زیبا دارای آب نماهای مصنوعی و طبیعی متعددی است که صرف غذا را برای شما دو چندان دل چسب تر خواهد کرد.

غذاهای رستوران پاتریس در سطح کیفی بسیار بالایی تهیه می شوند و طبق شهادت کارکنان رستوران، مواد اولیه با وسواس و نظارت دقیقی دستچین می گردند. منوی رستوران از انواع کباب ها، دیگر غذاهای ایرانی و همچنین غذاهای دریایی انباشته است. البته در کنار این کیفیت و امکانات خوب، کلاس قیمتی باغ رستوران پاتریس نیز در رده ی بالایی قرار دارد و می توان آن را یک رستوران گران قیمت دانست.

رستوران پاتریس شیراز

رستوران پاتریس شیراز

رستوران پاتریس شیراز

 

تور شیراز مرداد 95 یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی به شمار می رود. مفتخریم در تابستان 95 تور شیراز را با ما تجربه کنید.

قیمت تور هوایی شیراز مرداد 95 ( 2 شب و 3 روز )

 

اطلاعات هتل              بزرگسال اتاق استاندارد 2 تخته                          کودک بدون تخت        

 هتل 5 ستاره بزرگ شیراز

700.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره چمران شیراز

620.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره زندیه شیراز

610.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره پرسپولیس شیراز

590.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره پارس شیراز

580.000 تومان

260.000 تومان
هتل 5 ستاره هما شیراز

740.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره تالار شیراز

470.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره الیزه شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره جام جم شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره ستارگان شیراز

505.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره پارسیان شیراز

525.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره پارسه شیراز

550.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره آریوبرزن شیراز

525.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره پارک شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره جهانگردی شیراز

440.000 تومان

260.000 تومان
هتل 3 ستاره ارگ شیراز

445.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره ارم شیراز

465.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره رودکی شیراز

430.000 تومان

260.000 تومان

هتل 2 ستاره سنتی نیایش شیراز

420.000 تومان

260.000 تومان

هتل 2 ستاره ساسان شیراز

395.000 تومان

260.000 تومان

 • قیمت‌های اعلام شده به تومان می‌باشد.
 • قیمت‌ها اعلام شده «برای هر نفر» است.

خدمات تور شیراز

 1. 2 شب و 3 روز اقامت با صبحانه
 2. بلیط رفت و برگشت (اتوبوس VIP، قطار و یا هواپیما)
 3. ترانسفر رفت و برگشت (ترمینال یا فرودگاه) تا هتل
 4. راهنمای مجرب محلی
 5. ورودی اماکن
 6. پذیرایی
 7. بیمه مسئولیت مدنی (200 میلیون تومان دیه، 6 میلیون تومان هزینه درمان پزشکی)
 8. درصورت تمایل به بازدید از سایر دیدنی‌های شیراز می‌توانید با پرداخت هزینه مازاد در هنگام ثبت‌نام، در این گشت‌ها نیز نام‌نویسی فرمایید.

توضیحات تور شیراز تابستان 95 :

 • هتل ها به صورت گارانتی می باشد و غیر قابل استرداد می باشد.
 • گشت ها به صورت گروهی و در ساعات مشخصی اجرا می گردند.
 • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 • ساعت تحویل اتاق ۱۵ و ساعت تخلیه اتاق ۱۲ می باشد و آژانس در قبال ساعت های قبل و بعد هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • اتاق ۳ تخته بصورت ۲ تخته با سرویس اضافه (کاناپه تخت شو و یا تشک)ارائه می گردد.
 • ارسال 50٪ مبلغ تور تا حداکثر 24 ساعت پس از تایید رزرو الزامی است.
 • کودکان ۵-۳ سال ٪50 مبلغ تور (بدون تخت همراه با خدمات گشت) و بالا ۵ سال کامل محاسبه می گردد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 67 43 67 43 تماس حاصل نمایید .

تلفن تماس : 67 43 67 43

داخلی 611 -612 آقای دانشی

پارک جنگلی تل حاجی در مركز شهرستان فیروزآباد، به مساحت ۱۳٫۵ هکتار و در ارتفاع ۱۵متری واقع شده به گونه ای كه تمام شهرستان فیروزآباد از چشم انداز بی نظیر آن دیده می شود. به دلیل واقع شدن این فضای سبز در مركزشهرستان فیروزآباد، دوستداران طبیعت ، استقبال خوبی از این فضای سبزدارند. این پارک در ضلع  شمالی خیابان جهاد قرار دارد. گردشگران تور شیراز که قصد بازدید از شهر زیبای فیروزآباد را دارند می توانند خاطرات خوشی را در این پارک زیبا رقم زده و از چشم اندازهای دلنواز آن بهره ببرند. 

پارک تل حاجی فیروزآباد مورد توجه کسانی است که به مراکز تفریحی شیراز و استان فارس است. این پارک در سالهای اخیر احداث آن آغاز شده است. احداث این پارک در دو فاز می باشد. در فاز اول این پارک کاشت انواع درختان و گلهای زیبا در محیط پارک است و فاز دوم ساخت امکان برای رفاه حال شهروندان و گردشگران به بهره برداری رسیده است. در این پارک جهت رفاه حال شهروندان كتابخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد. همچنین در این فضای سبز انواع آلاچیق نیز تعبیه گردیده که علاقمندان به طبیعت می توانند ساعات خوبی را در این پارک باصفا سپری نمایند.

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

 

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

 

از جذابیت های سفر به شیراز، طعم غذاهای شیرازی و رفتن به رستوران های شیرازه. یکی از رستورانهای زیبا و مدرن شیراز برنتینه که در خیابان ستارخان شیراز قرار داره. این رستوران از حیث دکور و غذا جای منحصربفردی به حساب میاد. با نمای قشنگ سفید رنگش و تراس پر از گلش توجه خیلی ها رو جلب میکنه. فضای زیبا و غذاهای خوش طعم این رستوران خاطره ای به یا ماندنی رو تو ذهنتون موندگار میکنه. 

برنتین رستورانی است که طعم هر غذایی رو با شور و عشق آمیخته. رستوران برنتین ستارخان هم غذاهای ایرانی و چند نوع غذای فرنگی و استیک سرو می کند. همه غذاهای رستوران خوبه اما استیکهاش چیز دیگه ای هست. این رستوران بزرگ میگو پلوی تند و ته چینشو حتما امتحان کنین غذاهای برنتین هم مثل دکورش عالیه اما باید بگم که یه کم غذاهاش گرونه. توصیه می کنیم سالاد فرانسوی رو هم امتحان کنین.

ظرفیت رستوران 120 نفره و ساعت کاریش از 12 تا 16 و 18:30 تا 24 هست. جو رستوران واقعا دوستانه و مسالمت آمیزه و به گردشگران توصیه میشه. در سفرتون با تور شیراز طعم غذاهای برنیتن رو از دست ندید.

نشانی رستوران برنتین: بلوار ستارخان مقابل 20 متری نمازی - نبش کوچه 12

تلفن: 071136282007

رستوران برنتین شیراز

رستوران برنتین شیراز

رستوران برنتین شیراز

 

 

اگر حوالی جاهای تاریخی شهر بودین، کافه فردوسی شیراز رو به هیچ وجه از دست ندین. یکی از بهترین کافه های شیراز که در مرکز شهره. يك محيط دوستانه براى ريلكس شدن و خوردن قهوه. كوچيك ولى محيط واقعاً صميمى، فضا بين سنتى و مدرنه، موسیقی زنده هم داره.

کافه فرذوسی بى شک جز کافه هاى خوب شيراز هستش. محيط کوچيک و صميمي داره. یک کافه خوشگل با طراحی عالی. برای جمعای دوستانه خوبه و قیمت های مناسبی هم داره. فضای خیلی خوب و صمیمانه‌ای داره. قهوه اشون متوسطه. در کل جزو بهترین کافه های شیرازه. نوشیدنی‌های فوق‌العاده خاص و غذاهایی که فقط اینجا گیرتون میاد. سالادهاش رو حتما تست کنید، بعد از قهوه.

کافه به کافه نشیناشه. مردمِ این کافه امن و مهربونن. کافه چى هاى مهربونى داره. نوشیدنی‌ها، مخصوصا دم‌نوش‌هاش از آدماش بهتر و میان وعده‌هاش دوست داشتنی. كافه باحاليه ولي بايد تو تايمي رفت كه شلوغ نباشه.

راستی حواستون باشه تو کافه اجازه سیگار کشیدن ندارین. هروقت از جلوش رد میشی چند نفر دمش واستادن دارن سیگار میکشن. همین که اجازه نمیده داخل محوطه سیگار بکشن یه مزیته.

با انتخاب تور شیراز به بهترین کافه ها و رستوران های شیراز خواهید رفت.

آدرس کافه فردوسی شیراز : خیابان فردوسی روبروی هتل آرین پلاک

کافه فردوسی شیراز

کافه فردوسی شیراز

کافه فردوسی شیراز

 

 

 

 

باغ  نظر باغی است که براساس مستندات تاریخی قدمتی حداقل ۳۰۰ساله دارد. مساحت باغ نظر را نیز 3.5 تا 5 هکتار نوشته اند، و درختان آن عموماً مرکبات، به خصوص درخت نارنج، بکرایی، انار و خرما است. این باغ در جنوب غربی شهر کازرون، ضلع شرقی خیابان انتظامی واقع شده است. فضای دلپذیر باغ نظر و طبیعت زیبای آن مکانی مناسب را جهت گردشگران تور شیراز فراهم می آورد تا اوقات خوشی را در این پارک با صفا سپری نمایند.

باغ‌ نظر نام در سال ۱۱۵۰ هجری قمری، توسط خواجه علی‌قلی‌خان‌افشار در جنوب غربی شهر کازرون فارس و به فاصلهٔ کمی از شهر احداث کرده که با گسترش شهر اکنون درون شهر قرار گرفته است.

باغ نظر کازرون

باغ نظر در کازرون دارای چهار خیابان است که در یک تقاطع به صورت چهارراه، همدیگر را قطع می کنند. طول خیابان بزرگ حدود 208 متر و طول خیابان کوچک تر حدود 135 متر می باشد. در حواشی خیابان های مزبور درخت نارنج زیادی به ردیف کاشته شده، که برزیبایی باغ افزوده است. این باغ به واسطه ی زیبایی و خرمی اش در فصول سال، محل استراحت و پذیرایی و خواب گاه بسیاری از شاهان و شاه زادگان و حکام و بزرگان و دیگر رجال ایران و فارس و کشورهای خارجی بوده است، که به محض ورود به کازرون، به باغ نظر وارد می شده اند، و به همین جهت این باغ خاطرات تاریخی زیادی دارد.

باغ نظر کازرون

در کنار درب ورودی باغ نظر گودال عمیقی بود که در سال ۱۳۱۰ هجری قمری توسط حسن قلی خان ((نظام السطنه)) احداث شده و ماده ی تاریخ آن ، اثر شیخ محمد خان ایزدی کازرونی، روی یک قطعه سنگ مرمر و بر پیشانی باغ، نصب گردیده بود.

این گودال عمیق از آب قنات پر می شد و بصورت دریاچه ی مصنوعی نسبتا کوچکی درآمده بود و خیلی زیبا و تماشایی بود . . در سمت راست درب چوبی سابق باغ نیز آب انباری بود که بعد از خشک شدن برکه ی مزبور، بنا شده بود که در تعمیرات و تغیرات جدید باغ ، آب انبار مزبور هم از میان رفته است.

وجود چشمگیر درختان نارنج کهنسال در این باغ، آن را تبدیل به یکی از نمادهای طبیعت شهری کازرون و جاذبه های گردشگری شیراز کرده، زیرا همواره نام خیابانهای قدیمی شهر کازرون با وجود درختهای نارنج و عطر شکوفه های بهار نارنج در فصل بهار گره خورده است. هم اکنون پس از گذشت سالها آخرین بازمانده های درختهای نارنجِ تاریخ کازرون را می توان در برخی از خیابانها و به ویژه در باغ نظر مشاهده کرد.

باغ نظر کازرون

باغ نظر کازرون

 

یکی از آثار تاریخی و دیدنی های شیراز، مسجد حاج میرزا کریم صراف است که در محله اسحاق بیگ، محله بیات ها واقع شده است. این محله از شمال به محله درب شاهزاده، از جنوب به محله لب آب، از شرق به محله بالاکفت و از غرب به محله بازار مرغ محدود می‌شود. این مسجد در 200 متری مسجد نصيرالملک قرار دارد و در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۵۴ با شمارهٔ ثبت ۱۰۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

قدمت مسجد حاج میرزا کریم صراف طبق آثار بدست امده از آن به اواخر دوره زنديه و اوايل دوره قاجاريه باز می گردد. شبستان اصلي مسجد درضلع شمالي قرار دارد که درطي سال هاي اخير سه دهانه آن فروريخته است . بقاياي تزيينات ساده کاشيکاري و آجرکاري در بنا مشهود است. به استناد سنگ نوشته اي که برسردر ورودي مسجد نصب شده، مسجد دردوره قاجار تعمير شده است. در سفر با تور شیراز با بازدید از آثار تاریخی شیراز با تاریخ و سرگذشت این شهر بیشتر آشنا خواهیم شد.

دوره تاريخي: زندیه

آدرس :  شیراز – محله بیات

مسجد حاج میرزا کریم صراف شیراز

 

روستای قلات در 15 کیلومتری شمالغرب شیراز است. این روستا از جمله روستای بسیار زیبای ایران به شمار می رود. قلات به ظاهر یک روستا و در حقیقت تکه‌ای از بهشت است که روی زمین جا مانده، مانند هزاران تکه‌ای که در اقصی نقاط ایران اسلامی، این کشور را به یکی از زیباترین نقاط جهان بدل کرده است. بسیاری از گردشگران تور شیراز حتما از این روستا دیدن می کنند.

علاوه بر طبیعت بِکر ، در روستای قلات (شمالغرب شیراز) بناهای تاریخی هم وجود دارد که از دیدنی های شیراز به شمار می روند. از جمله کلیسای روستا ، این کلیسا بین دو جنگ جهانی اول و دوم ایجادشده است. کلیسای تجلیل مسیح مربوط به دوره پهلوی اول است. این اثر در سال 1382 با شماره ثبت ۱۰۴۹۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است . این کلیسا  در کنار چناری مقدس به نام چنار حاجی مرد واقع شده است.

کلیسای تجلیل مسیح قلات

 

 

 

 

خانه سنتی پرهامی نزدیک به 200 سال است که در قلب شیراز، در در بافت تاریخی و توریستی شهر قرار دارد. با یک پیاده روی به بسیاری از جاذبه های شیراز مانند مسجد وکیل، حرم مطهر، بازار و بسیاری از اماکن گردشگری، رستورانها و مراکز خرید دسترسی دارید. این خانه هم اکنون یک هتل سنتی است که در سفر با تور شیراز می تواند انتخاب مناسبی باشید.

 هتل خانه سنتی پرهامی از دیگر هتل های شیراز با بافت سنتی جدیدتر است و رتبه خوبی در تریپ ادوایزر دارد. این هتل دارای 6 اتاق خواب با خدمات دهی مناسب است. تاریخ در آن به زیبایی در حرکت است، همه چیز روح دارد، حرف دارد، برکت دارد، تکنولوژی آن را له نکرده، هنوز حیاط هست، حوض هست، کوزه هست، قناری میخواند، ماهی شنا میکند، کوزه ها مملو از ترشی درختان نفس میکشند ......

چای همیشه دم است توی قوری روی سماور

غذا ها ساده و خانگی بیش نیازی به هود نداد

گلدانها در خانه اسیر نیستن درخت یاس هنوز هست

خلاصه همه چیز زنده است.

خانه سنتی پرهامی شیراز

 خانه سنتی پرهامی شیراز

شهر صدرا در 15 كيلومتري شمال غرب شيراز در نقطه اي خوش آب و هوا موسوم به «دشت آهوچر » كه بيش از 300 متر مرتفع تر از شيراز است، واقع گشته و با آب و هواي معتدل كوهستاني محيطي دلچسب ، شرايط اقليمي دلپذيري را براي شهروندان خويش فراهم آورده است.

در مورد تاریخچه پیدایش شهر جدید صدرا باید گفت با توجه به ورودی اصلی آن که از طریق تنگ جلاب صورت می‌گیرد نخستین مکان برای آماده‌سازی در زمینی به وسعت 200 هکتار تعیین شد که به شکل خطی و پاندولی به سمت شرق و غرب این ناحیه گسترش پیدا می‌کند. مطالعات و طراحی این شهر در ابتدای سال 1368 آغاز و  این مطالعات بر پایه موقعیت مکانی شهر شیراز و شهرهای اقماری آن و همچنین دورنمای توسعه این مناطق استوار شد.

درحال حاضر مناطق مسکونی شهر جدید صدرا به دو فاز یک و دو تقسیم شده است که فاز یک در قسمت شرقی و فاز دو مسکونی در قسمت غرب قرار گرفته است.

فاز یک

این فاز در واقع اولین بخش این شهر می باشد که از سال ۱۳۷۱شروع به ساخت و ساز شده وعمده جمعیت کنونی این شهر در این فاز ساکن می باشند. همچنین این فاز دربیشتر قسمت هایش دارای عراضی اوقافی میباشد و به دلیل عبور ریل قطار در مجاورت بلوار حافظ و شهرسازی پرتراکم و ارتفاع و فاصله زیاد در محله کوهسار و همچنین تراکم جمعیتی بسار بالا در بلوار فردوسی تمایل بسیار زیادی وجود دارد که شهروندان در منطقه زمین های مسکن وزارت دفاع ساکن شوند.

منطقه وزارت دفاع در فاز۱

این منطقه در محدوده خیابان پاسارگاد 2 و مولانا 2 میباشد به دلیل ملکی بودن عراضی و معماری اروپائی ( تراکم جمعیت بسیار کم فضای سبز بسیارزیاد ) و فاصله بسیار زیادی که از محل عبور ریل قطار وهمچنین مجاورت با پارک مرکزی صدرا وساخته شدن این محله به موازات طولی باغشهر صدرا ونزدیکی به بیمارستان پیوند اعضا از مرغوبیت ملکی بسیار بالائی برخوردار بوده و گاها از سایر استان های کشور مانند تهران اصفهان تبریز مشهد و کشور های حاشیه خلیج این منطقه را جهت سکونت انتخاب می کنند.

سایر مناطق فاز۱

از سایر پروژه های موجود در فاز یک می توان به پروژه مسکن مهر، آسمان صدرا و همچنین بوستان های بسیار زیادی در این فاز می باشد که می توان به پارک نجوم که دارای یک رصد خانه می باشد اشاره کرد. بیشتر مجتمع های تجاری شهر صدرا در این فاز می باشد که می توان به مرکز تجاری زندیه، مرواریدو… اشاره کرد.

فاز ۲

طراحی این فاز در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ هکتار از سال ۱۳۷۰ آغاز و قطعات آن در دوبخش ویلایی و آپارتمانی از سال ۱۳۷۱ توسط تعاونی مسکن مخابرات، علوم پزشکی، دانشگاه، زمزم، نیروی انتظامی، ارتش، زمین شهری و… به متقاضیان واگذار شد. فاز ۲ فاصله نسبتا زیادی با فاز ۱ دارد و خط انتقال گاز از آن عبور میکند.

مجموعه سرزمین سبز شهر صدرا (گرینلند)

این مجموعه شامل سوئیت برای اقامت، مجموعه ورزشی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مجتمع فرهنگی-تجاری و سالن های بیلیارد و برگزاری مراسم است.

این شهر چون از شهرهای خیلی قدیمی ایران نیست، جاذبه گردشگری خاصی ندارد. این شهر هنوز متولد نشده در حال استخوان ترکاندن است. پروژه باغ‌شهرها، احداث باغ زیتون، پروژه قصر سبز، مجتمع فرهنگی بانوان، مجموعه تفریحی، ورزشی کوه‌گشت، مجتمع فرهنگی توریستی داووس، دهکده تفریحی، ورزشی و اقامتی مانوش، سایت‌های گردشگری، موزه آبزیان آتیس، مجتمع بین‌المللی پژوهشی، درمانی پیوند اعضای ابوعلی سینا و تعریف شهر صدرا به عنوان بزرگترین قطب آموزش عالی منطقه جنوب کشور از بزرگترین آرزوهای این نوزاد ناکام است که قرار بوده به دست مدیران کارآمد خود به کام برسد.

صدرای امروز در زمینه‌های مختلفی از جمله حمل و نقل همگانی، مراکز آموزشی، دسترسی به مراکز خدماتی، پارک‌ها و فضای سبز، قبرستان، دفع زباله و فاضلاب و ..... با مشکل روبه‌رو است.

با انتخاب تور شیراز با ما همراه باشید.

شهر جدید صدرا

شهر جدید صدرا

 

پاتریس یکی از رستوران های شیراز است که در میان باغی زیبا و پر از سرسبزی قرار گرفته است. این رستوران در بلوار صنایع و کوچه 16 دکتر حسابی واقع شده است. آب قنات در میان باغ این رستوران روان می باشد که محیطش را برای دورهمی های خانوادگی و یا دوستانه، و یا قرارهای کاری و رسمی بسیار مناسب کرده است. در سفرتان با تور شیراز طعم غذاهای این رستوران را از دست ندهید.

3000رستوران پاتریس شیراز 3000 متر مربع فضای بازی دارد. در تجهیز باغ رستوران پاتریس از کاناپه های چوبی و جا داری استفاده شده که برای یک دورهمی خانوادگی و یا دوستانه محیط بسیار گرم و دلنشینی به وجود می آورد. همچنین این باغ رستوران زیبا دارای آب نماهای مصنوعی و طبیعی متعددی است که صرف غذا را برای شما دو چندان دل چسب تر خواهد کرد.

غذاهای رستوران پاتریس در سطح کیفی بسیار بالایی تهیه می شوند و طبق شهادت کارکنان رستوران، مواد اولیه با وسواس و نظارت دقیقی دستچین می گردند. منوی رستوران از انواع کباب ها، دیگر غذاهای ایرانی و همچنین غذاهای دریایی انباشته است. البته در کنار این کیفیت و امکانات خوب، کلاس قیمتی باغ رستوران پاتریس نیز در رده ی بالایی قرار دارد و می توان آن را یک رستوران گران قیمت دانست.

رستوران پاتریس شیراز

رستوران پاتریس شیراز

رستوران پاتریس شیراز

 

تور شیراز مرداد 95 یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی به شمار می رود. مفتخریم در تابستان 95 تور شیراز را با ما تجربه کنید.

قیمت تور هوایی شیراز مرداد 95 ( 2 شب و 3 روز )

 

اطلاعات هتل              بزرگسال اتاق استاندارد 2 تخته                          کودک بدون تخت        

 هتل 5 ستاره بزرگ شیراز

700.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره چمران شیراز

620.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره زندیه شیراز

610.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره پرسپولیس شیراز

590.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره پارس شیراز

580.000 تومان

260.000 تومان
هتل 5 ستاره هما شیراز

740.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره تالار شیراز

470.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره الیزه شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره جام جم شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره ستارگان شیراز

505.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره پارسیان شیراز

525.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره پارسه شیراز

550.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره آریوبرزن شیراز

525.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره پارک شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره جهانگردی شیراز

440.000 تومان

260.000 تومان
هتل 3 ستاره ارگ شیراز

445.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره ارم شیراز

465.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره رودکی شیراز

430.000 تومان

260.000 تومان

هتل 2 ستاره سنتی نیایش شیراز

420.000 تومان

260.000 تومان

هتل 2 ستاره ساسان شیراز

395.000 تومان

260.000 تومان

 • قیمت‌های اعلام شده به تومان می‌باشد.
 • قیمت‌ها اعلام شده «برای هر نفر» است.

خدمات تور شیراز

 1. 2 شب و 3 روز اقامت با صبحانه
 2. بلیط رفت و برگشت (اتوبوس VIP، قطار و یا هواپیما)
 3. ترانسفر رفت و برگشت (ترمینال یا فرودگاه) تا هتل
 4. راهنمای مجرب محلی
 5. ورودی اماکن
 6. پذیرایی
 7. بیمه مسئولیت مدنی (200 میلیون تومان دیه، 6 میلیون تومان هزینه درمان پزشکی)
 8. درصورت تمایل به بازدید از سایر دیدنی‌های شیراز می‌توانید با پرداخت هزینه مازاد در هنگام ثبت‌نام، در این گشت‌ها نیز نام‌نویسی فرمایید.

توضیحات تور شیراز تابستان 95 :

 • هتل ها به صورت گارانتی می باشد و غیر قابل استرداد می باشد.
 • گشت ها به صورت گروهی و در ساعات مشخصی اجرا می گردند.
 • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 • ساعت تحویل اتاق ۱۵ و ساعت تخلیه اتاق ۱۲ می باشد و آژانس در قبال ساعت های قبل و بعد هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • اتاق ۳ تخته بصورت ۲ تخته با سرویس اضافه (کاناپه تخت شو و یا تشک)ارائه می گردد.
 • ارسال 50٪ مبلغ تور تا حداکثر 24 ساعت پس از تایید رزرو الزامی است.
 • کودکان ۵-۳ سال ٪50 مبلغ تور (بدون تخت همراه با خدمات گشت) و بالا ۵ سال کامل محاسبه می گردد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 67 43 67 43 تماس حاصل نمایید .

تلفن تماس : 67 43 67 43

داخلی 611 -612 آقای دانشی

پارک جنگلی تل حاجی در مركز شهرستان فیروزآباد، به مساحت ۱۳٫۵ هکتار و در ارتفاع ۱۵متری واقع شده به گونه ای كه تمام شهرستان فیروزآباد از چشم انداز بی نظیر آن دیده می شود. به دلیل واقع شدن این فضای سبز در مركزشهرستان فیروزآباد، دوستداران طبیعت ، استقبال خوبی از این فضای سبزدارند. این پارک در ضلع  شمالی خیابان جهاد قرار دارد. گردشگران تور شیراز که قصد بازدید از شهر زیبای فیروزآباد را دارند می توانند خاطرات خوشی را در این پارک زیبا رقم زده و از چشم اندازهای دلنواز آن بهره ببرند. 

پارک تل حاجی فیروزآباد مورد توجه کسانی است که به مراکز تفریحی شیراز و استان فارس است. این پارک در سالهای اخیر احداث آن آغاز شده است. احداث این پارک در دو فاز می باشد. در فاز اول این پارک کاشت انواع درختان و گلهای زیبا در محیط پارک است و فاز دوم ساخت امکان برای رفاه حال شهروندان و گردشگران به بهره برداری رسیده است. در این پارک جهت رفاه حال شهروندان كتابخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد. همچنین در این فضای سبز انواع آلاچیق نیز تعبیه گردیده که علاقمندان به طبیعت می توانند ساعات خوبی را در این پارک باصفا سپری نمایند.

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

 

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

 

از جذابیت های سفر به شیراز، طعم غذاهای شیرازی و رفتن به رستوران های شیرازه. یکی از رستورانهای زیبا و مدرن شیراز برنتینه که در خیابان ستارخان شیراز قرار داره. این رستوران از حیث دکور و غذا جای منحصربفردی به حساب میاد. با نمای قشنگ سفید رنگش و تراس پر از گلش توجه خیلی ها رو جلب میکنه. فضای زیبا و غذاهای خوش طعم این رستوران خاطره ای به یا ماندنی رو تو ذهنتون موندگار میکنه. 

برنتین رستورانی است که طعم هر غذایی رو با شور و عشق آمیخته. رستوران برنتین ستارخان هم غذاهای ایرانی و چند نوع غذای فرنگی و استیک سرو می کند. همه غذاهای رستوران خوبه اما استیکهاش چیز دیگه ای هست. این رستوران بزرگ میگو پلوی تند و ته چینشو حتما امتحان کنین غذاهای برنتین هم مثل دکورش عالیه اما باید بگم که یه کم غذاهاش گرونه. توصیه می کنیم سالاد فرانسوی رو هم امتحان کنین.

ظرفیت رستوران 120 نفره و ساعت کاریش از 12 تا 16 و 18:30 تا 24 هست. جو رستوران واقعا دوستانه و مسالمت آمیزه و به گردشگران توصیه میشه. در سفرتون با تور شیراز طعم غذاهای برنیتن رو از دست ندید.

نشانی رستوران برنتین: بلوار ستارخان مقابل 20 متری نمازی - نبش کوچه 12

تلفن: 071136282007

رستوران برنتین شیراز

رستوران برنتین شیراز

رستوران برنتین شیراز

 

 

اگر حوالی جاهای تاریخی شهر بودین، کافه فردوسی شیراز رو به هیچ وجه از دست ندین. یکی از بهترین کافه های شیراز که در مرکز شهره. يك محيط دوستانه براى ريلكس شدن و خوردن قهوه. كوچيك ولى محيط واقعاً صميمى، فضا بين سنتى و مدرنه، موسیقی زنده هم داره.

کافه فرذوسی بى شک جز کافه هاى خوب شيراز هستش. محيط کوچيک و صميمي داره. یک کافه خوشگل با طراحی عالی. برای جمعای دوستانه خوبه و قیمت های مناسبی هم داره. فضای خیلی خوب و صمیمانه‌ای داره. قهوه اشون متوسطه. در کل جزو بهترین کافه های شیرازه. نوشیدنی‌های فوق‌العاده خاص و غذاهایی که فقط اینجا گیرتون میاد. سالادهاش رو حتما تست کنید، بعد از قهوه.

کافه به کافه نشیناشه. مردمِ این کافه امن و مهربونن. کافه چى هاى مهربونى داره. نوشیدنی‌ها، مخصوصا دم‌نوش‌هاش از آدماش بهتر و میان وعده‌هاش دوست داشتنی. كافه باحاليه ولي بايد تو تايمي رفت كه شلوغ نباشه.

راستی حواستون باشه تو کافه اجازه سیگار کشیدن ندارین. هروقت از جلوش رد میشی چند نفر دمش واستادن دارن سیگار میکشن. همین که اجازه نمیده داخل محوطه سیگار بکشن یه مزیته.

با انتخاب تور شیراز به بهترین کافه ها و رستوران های شیراز خواهید رفت.

آدرس کافه فردوسی شیراز : خیابان فردوسی روبروی هتل آرین پلاک

کافه فردوسی شیراز

کافه فردوسی شیراز

کافه فردوسی شیراز

 

 

 

 

باغ  نظر باغی است که براساس مستندات تاریخی قدمتی حداقل ۳۰۰ساله دارد. مساحت باغ نظر را نیز 3.5 تا 5 هکتار نوشته اند، و درختان آن عموماً مرکبات، به خصوص درخت نارنج، بکرایی، انار و خرما است. این باغ در جنوب غربی شهر کازرون، ضلع شرقی خیابان انتظامی واقع شده است. فضای دلپذیر باغ نظر و طبیعت زیبای آن مکانی مناسب را جهت گردشگران تور شیراز فراهم می آورد تا اوقات خوشی را در این پارک با صفا سپری نمایند.

باغ‌ نظر نام در سال ۱۱۵۰ هجری قمری، توسط خواجه علی‌قلی‌خان‌افشار در جنوب غربی شهر کازرون فارس و به فاصلهٔ کمی از شهر احداث کرده که با گسترش شهر اکنون درون شهر قرار گرفته است.

باغ نظر کازرون

باغ نظر در کازرون دارای چهار خیابان است که در یک تقاطع به صورت چهارراه، همدیگر را قطع می کنند. طول خیابان بزرگ حدود 208 متر و طول خیابان کوچک تر حدود 135 متر می باشد. در حواشی خیابان های مزبور درخت نارنج زیادی به ردیف کاشته شده، که برزیبایی باغ افزوده است. این باغ به واسطه ی زیبایی و خرمی اش در فصول سال، محل استراحت و پذیرایی و خواب گاه بسیاری از شاهان و شاه زادگان و حکام و بزرگان و دیگر رجال ایران و فارس و کشورهای خارجی بوده است، که به محض ورود به کازرون، به باغ نظر وارد می شده اند، و به همین جهت این باغ خاطرات تاریخی زیادی دارد.

باغ نظر کازرون

در کنار درب ورودی باغ نظر گودال عمیقی بود که در سال ۱۳۱۰ هجری قمری توسط حسن قلی خان ((نظام السطنه)) احداث شده و ماده ی تاریخ آن ، اثر شیخ محمد خان ایزدی کازرونی، روی یک قطعه سنگ مرمر و بر پیشانی باغ، نصب گردیده بود.

این گودال عمیق از آب قنات پر می شد و بصورت دریاچه ی مصنوعی نسبتا کوچکی درآمده بود و خیلی زیبا و تماشایی بود . . در سمت راست درب چوبی سابق باغ نیز آب انباری بود که بعد از خشک شدن برکه ی مزبور، بنا شده بود که در تعمیرات و تغیرات جدید باغ ، آب انبار مزبور هم از میان رفته است.

وجود چشمگیر درختان نارنج کهنسال در این باغ، آن را تبدیل به یکی از نمادهای طبیعت شهری کازرون و جاذبه های گردشگری شیراز کرده، زیرا همواره نام خیابانهای قدیمی شهر کازرون با وجود درختهای نارنج و عطر شکوفه های بهار نارنج در فصل بهار گره خورده است. هم اکنون پس از گذشت سالها آخرین بازمانده های درختهای نارنجِ تاریخ کازرون را می توان در برخی از خیابانها و به ویژه در باغ نظر مشاهده کرد.

باغ نظر کازرون

باغ نظر کازرون

 

یکی از آثار تاریخی و دیدنی های شیراز، مسجد حاج میرزا کریم صراف است که در محله اسحاق بیگ، محله بیات ها واقع شده است. این محله از شمال به محله درب شاهزاده، از جنوب به محله لب آب، از شرق به محله بالاکفت و از غرب به محله بازار مرغ محدود می‌شود. این مسجد در 200 متری مسجد نصيرالملک قرار دارد و در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۵۴ با شمارهٔ ثبت ۱۰۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

قدمت مسجد حاج میرزا کریم صراف طبق آثار بدست امده از آن به اواخر دوره زنديه و اوايل دوره قاجاريه باز می گردد. شبستان اصلي مسجد درضلع شمالي قرار دارد که درطي سال هاي اخير سه دهانه آن فروريخته است . بقاياي تزيينات ساده کاشيکاري و آجرکاري در بنا مشهود است. به استناد سنگ نوشته اي که برسردر ورودي مسجد نصب شده، مسجد دردوره قاجار تعمير شده است. در سفر با تور شیراز با بازدید از آثار تاریخی شیراز با تاریخ و سرگذشت این شهر بیشتر آشنا خواهیم شد.

دوره تاريخي: زندیه

آدرس :  شیراز – محله بیات

مسجد حاج میرزا کریم صراف شیراز

 

روستای قلات در 15 کیلومتری شمالغرب شیراز است. این روستا از جمله روستای بسیار زیبای ایران به شمار می رود. قلات به ظاهر یک روستا و در حقیقت تکه‌ای از بهشت است که روی زمین جا مانده، مانند هزاران تکه‌ای که در اقصی نقاط ایران اسلامی، این کشور را به یکی از زیباترین نقاط جهان بدل کرده است. بسیاری از گردشگران تور شیراز حتما از این روستا دیدن می کنند.

علاوه بر طبیعت بِکر ، در روستای قلات (شمالغرب شیراز) بناهای تاریخی هم وجود دارد که از دیدنی های شیراز به شمار می روند. از جمله کلیسای روستا ، این کلیسا بین دو جنگ جهانی اول و دوم ایجادشده است. کلیسای تجلیل مسیح مربوط به دوره پهلوی اول است. این اثر در سال 1382 با شماره ثبت ۱۰۴۹۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است . این کلیسا  در کنار چناری مقدس به نام چنار حاجی مرد واقع شده است.

کلیسای تجلیل مسیح قلات

 

 

 

 

خانه سنتی پرهامی نزدیک به 200 سال است که در قلب شیراز، در در بافت تاریخی و توریستی شهر قرار دارد. با یک پیاده روی به بسیاری از جاذبه های شیراز مانند مسجد وکیل، حرم مطهر، بازار و بسیاری از اماکن گردشگری، رستورانها و مراکز خرید دسترسی دارید. این خانه هم اکنون یک هتل سنتی است که در سفر با تور شیراز می تواند انتخاب مناسبی باشید.

 هتل خانه سنتی پرهامی از دیگر هتل های شیراز با بافت سنتی جدیدتر است و رتبه خوبی در تریپ ادوایزر دارد. این هتل دارای 6 اتاق خواب با خدمات دهی مناسب است. تاریخ در آن به زیبایی در حرکت است، همه چیز روح دارد، حرف دارد، برکت دارد، تکنولوژی آن را له نکرده، هنوز حیاط هست، حوض هست، کوزه هست، قناری میخواند، ماهی شنا میکند، کوزه ها مملو از ترشی درختان نفس میکشند ......

چای همیشه دم است توی قوری روی سماور

غذا ها ساده و خانگی بیش نیازی به هود نداد

گلدانها در خانه اسیر نیستن درخت یاس هنوز هست

خلاصه همه چیز زنده است.

خانه سنتی پرهامی شیراز

 خانه سنتی پرهامی شیراز

شهر صدرا در 15 كيلومتري شمال غرب شيراز در نقطه اي خوش آب و هوا موسوم به «دشت آهوچر » كه بيش از 300 متر مرتفع تر از شيراز است، واقع گشته و با آب و هواي معتدل كوهستاني محيطي دلچسب ، شرايط اقليمي دلپذيري را براي شهروندان خويش فراهم آورده است.

در مورد تاریخچه پیدایش شهر جدید صدرا باید گفت با توجه به ورودی اصلی آن که از طریق تنگ جلاب صورت می‌گیرد نخستین مکان برای آماده‌سازی در زمینی به وسعت 200 هکتار تعیین شد که به شکل خطی و پاندولی به سمت شرق و غرب این ناحیه گسترش پیدا می‌کند. مطالعات و طراحی این شهر در ابتدای سال 1368 آغاز و  این مطالعات بر پایه موقعیت مکانی شهر شیراز و شهرهای اقماری آن و همچنین دورنمای توسعه این مناطق استوار شد.

درحال حاضر مناطق مسکونی شهر جدید صدرا به دو فاز یک و دو تقسیم شده است که فاز یک در قسمت شرقی و فاز دو مسکونی در قسمت غرب قرار گرفته است.

فاز یک

این فاز در واقع اولین بخش این شهر می باشد که از سال ۱۳۷۱شروع به ساخت و ساز شده وعمده جمعیت کنونی این شهر در این فاز ساکن می باشند. همچنین این فاز دربیشتر قسمت هایش دارای عراضی اوقافی میباشد و به دلیل عبور ریل قطار در مجاورت بلوار حافظ و شهرسازی پرتراکم و ارتفاع و فاصله زیاد در محله کوهسار و همچنین تراکم جمعیتی بسار بالا در بلوار فردوسی تمایل بسیار زیادی وجود دارد که شهروندان در منطقه زمین های مسکن وزارت دفاع ساکن شوند.

منطقه وزارت دفاع در فاز۱

این منطقه در محدوده خیابان پاسارگاد 2 و مولانا 2 میباشد به دلیل ملکی بودن عراضی و معماری اروپائی ( تراکم جمعیت بسیار کم فضای سبز بسیارزیاد ) و فاصله بسیار زیادی که از محل عبور ریل قطار وهمچنین مجاورت با پارک مرکزی صدرا وساخته شدن این محله به موازات طولی باغشهر صدرا ونزدیکی به بیمارستان پیوند اعضا از مرغوبیت ملکی بسیار بالائی برخوردار بوده و گاها از سایر استان های کشور مانند تهران اصفهان تبریز مشهد و کشور های حاشیه خلیج این منطقه را جهت سکونت انتخاب می کنند.

سایر مناطق فاز۱

از سایر پروژه های موجود در فاز یک می توان به پروژه مسکن مهر، آسمان صدرا و همچنین بوستان های بسیار زیادی در این فاز می باشد که می توان به پارک نجوم که دارای یک رصد خانه می باشد اشاره کرد. بیشتر مجتمع های تجاری شهر صدرا در این فاز می باشد که می توان به مرکز تجاری زندیه، مرواریدو… اشاره کرد.

فاز ۲

طراحی این فاز در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ هکتار از سال ۱۳۷۰ آغاز و قطعات آن در دوبخش ویلایی و آپارتمانی از سال ۱۳۷۱ توسط تعاونی مسکن مخابرات، علوم پزشکی، دانشگاه، زمزم، نیروی انتظامی، ارتش، زمین شهری و… به متقاضیان واگذار شد. فاز ۲ فاصله نسبتا زیادی با فاز ۱ دارد و خط انتقال گاز از آن عبور میکند.

مجموعه سرزمین سبز شهر صدرا (گرینلند)

این مجموعه شامل سوئیت برای اقامت، مجموعه ورزشی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مجتمع فرهنگی-تجاری و سالن های بیلیارد و برگزاری مراسم است.

این شهر چون از شهرهای خیلی قدیمی ایران نیست، جاذبه گردشگری خاصی ندارد. این شهر هنوز متولد نشده در حال استخوان ترکاندن است. پروژه باغ‌شهرها، احداث باغ زیتون، پروژه قصر سبز، مجتمع فرهنگی بانوان، مجموعه تفریحی، ورزشی کوه‌گشت، مجتمع فرهنگی توریستی داووس، دهکده تفریحی، ورزشی و اقامتی مانوش، سایت‌های گردشگری، موزه آبزیان آتیس، مجتمع بین‌المللی پژوهشی، درمانی پیوند اعضای ابوعلی سینا و تعریف شهر صدرا به عنوان بزرگترین قطب آموزش عالی منطقه جنوب کشور از بزرگترین آرزوهای این نوزاد ناکام است که قرار بوده به دست مدیران کارآمد خود به کام برسد.

صدرای امروز در زمینه‌های مختلفی از جمله حمل و نقل همگانی، مراکز آموزشی، دسترسی به مراکز خدماتی، پارک‌ها و فضای سبز، قبرستان، دفع زباله و فاضلاب و ..... با مشکل روبه‌رو است.

با انتخاب تور شیراز با ما همراه باشید.

شهر جدید صدرا

شهر جدید صدرا

 

پاتریس یکی از رستوران های شیراز است که در میان باغی زیبا و پر از سرسبزی قرار گرفته است. این رستوران در بلوار صنایع و کوچه 16 دکتر حسابی واقع شده است. آب قنات در میان باغ این رستوران روان می باشد که محیطش را برای دورهمی های خانوادگی و یا دوستانه، و یا قرارهای کاری و رسمی بسیار مناسب کرده است. در سفرتان با تور شیراز طعم غذاهای این رستوران را از دست ندهید.

3000رستوران پاتریس شیراز 3000 متر مربع فضای بازی دارد. در تجهیز باغ رستوران پاتریس از کاناپه های چوبی و جا داری استفاده شده که برای یک دورهمی خانوادگی و یا دوستانه محیط بسیار گرم و دلنشینی به وجود می آورد. همچنین این باغ رستوران زیبا دارای آب نماهای مصنوعی و طبیعی متعددی است که صرف غذا را برای شما دو چندان دل چسب تر خواهد کرد.

غذاهای رستوران پاتریس در سطح کیفی بسیار بالایی تهیه می شوند و طبق شهادت کارکنان رستوران، مواد اولیه با وسواس و نظارت دقیقی دستچین می گردند. منوی رستوران از انواع کباب ها، دیگر غذاهای ایرانی و همچنین غذاهای دریایی انباشته است. البته در کنار این کیفیت و امکانات خوب، کلاس قیمتی باغ رستوران پاتریس نیز در رده ی بالایی قرار دارد و می توان آن را یک رستوران گران قیمت دانست.

رستوران پاتریس شیراز

رستوران پاتریس شیراز

رستوران پاتریس شیراز

 

تور شیراز مرداد 95 یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی به شمار می رود. مفتخریم در تابستان 95 تور شیراز را با ما تجربه کنید.

قیمت تور هوایی شیراز مرداد 95 ( 2 شب و 3 روز )

 

اطلاعات هتل              بزرگسال اتاق استاندارد 2 تخته                          کودک بدون تخت        

 هتل 5 ستاره بزرگ شیراز

700.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره چمران شیراز

620.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره زندیه شیراز

610.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره پرسپولیس شیراز

590.000 تومان

260.000 تومان

هتل 5 ستاره پارس شیراز

580.000 تومان

260.000 تومان
هتل 5 ستاره هما شیراز

740.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره تالار شیراز

470.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره الیزه شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره جام جم شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره ستارگان شیراز

505.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره پارسیان شیراز

525.000 تومان

260.000 تومان
هتل 4 ستاره پارسه شیراز

550.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره آریوبرزن شیراز

525.000 تومان

260.000 تومان

هتل 4 ستاره پارک شیراز

515.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره جهانگردی شیراز

440.000 تومان

260.000 تومان
هتل 3 ستاره ارگ شیراز

445.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره ارم شیراز

465.000 تومان

260.000 تومان

هتل 3 ستاره رودکی شیراز

430.000 تومان

260.000 تومان

هتل 2 ستاره سنتی نیایش شیراز

420.000 تومان

260.000 تومان

هتل 2 ستاره ساسان شیراز

395.000 تومان

260.000 تومان

 • قیمت‌های اعلام شده به تومان می‌باشد.
 • قیمت‌ها اعلام شده «برای هر نفر» است.

خدمات تور شیراز

 1. 2 شب و 3 روز اقامت با صبحانه
 2. بلیط رفت و برگشت (اتوبوس VIP، قطار و یا هواپیما)
 3. ترانسفر رفت و برگشت (ترمینال یا فرودگاه) تا هتل
 4. راهنمای مجرب محلی
 5. ورودی اماکن
 6. پذیرایی
 7. بیمه مسئولیت مدنی (200 میلیون تومان دیه، 6 میلیون تومان هزینه درمان پزشکی)
 8. درصورت تمایل به بازدید از سایر دیدنی‌های شیراز می‌توانید با پرداخت هزینه مازاد در هنگام ثبت‌نام، در این گشت‌ها نیز نام‌نویسی فرمایید.

توضیحات تور شیراز تابستان 95 :

 • هتل ها به صورت گارانتی می باشد و غیر قابل استرداد می باشد.
 • گشت ها به صورت گروهی و در ساعات مشخصی اجرا می گردند.
 • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
 • ساعت تحویل اتاق ۱۵ و ساعت تخلیه اتاق ۱۲ می باشد و آژانس در قبال ساعت های قبل و بعد هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • اتاق ۳ تخته بصورت ۲ تخته با سرویس اضافه (کاناپه تخت شو و یا تشک)ارائه می گردد.
 • ارسال 50٪ مبلغ تور تا حداکثر 24 ساعت پس از تایید رزرو الزامی است.
 • کودکان ۵-۳ سال ٪50 مبلغ تور (بدون تخت همراه با خدمات گشت) و بالا ۵ سال کامل محاسبه می گردد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 67 43 67 43 تماس حاصل نمایید .

تلفن تماس : 67 43 67 43

داخلی 611 -612 آقای دانشی

پارک جنگلی تل حاجی در مركز شهرستان فیروزآباد، به مساحت ۱۳٫۵ هکتار و در ارتفاع ۱۵متری واقع شده به گونه ای كه تمام شهرستان فیروزآباد از چشم انداز بی نظیر آن دیده می شود. به دلیل واقع شدن این فضای سبز در مركزشهرستان فیروزآباد، دوستداران طبیعت ، استقبال خوبی از این فضای سبزدارند. این پارک در ضلع  شمالی خیابان جهاد قرار دارد. گردشگران تور شیراز که قصد بازدید از شهر زیبای فیروزآباد را دارند می توانند خاطرات خوشی را در این پارک زیبا رقم زده و از چشم اندازهای دلنواز آن بهره ببرند. 

پارک تل حاجی فیروزآباد مورد توجه کسانی است که به مراکز تفریحی شیراز و استان فارس است. این پارک در سالهای اخیر احداث آن آغاز شده است. احداث این پارک در دو فاز می باشد. در فاز اول این پارک کاشت انواع درختان و گلهای زیبا در محیط پارک است و فاز دوم ساخت امکان برای رفاه حال شهروندان و گردشگران به بهره برداری رسیده است. در این پارک جهت رفاه حال شهروندان كتابخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد. همچنین در این فضای سبز انواع آلاچیق نیز تعبیه گردیده که علاقمندان به طبیعت می توانند ساعات خوبی را در این پارک باصفا سپری نمایند.

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

 

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

پارک جنگلی تل حاجی فیروزآباد

 

از جذابیت های سفر به شیراز، طعم غذاهای شیرازی و رفتن به رستوران های شیرازه. یکی از رستورانهای زیبا و مدرن شیراز برنتینه که در خیابان ستارخان شیراز قرار داره. این رستوران از حیث دکور و غذا جای منحصربفردی به حساب میاد. با نمای قشنگ سفید رنگش و تراس پر از گلش توجه خیلی ها رو جلب میکنه. فضای زیبا و غذاهای خوش طعم این رستوران خاطره ای به یا ماندنی رو تو ذهنتون موندگار میکنه. 

برنتین رستورانی است که طعم هر غذایی رو با شور و عشق آمیخته. رستوران برنتین ستارخان هم غذاهای ایرانی و چند نوع غذای فرنگی و استیک سرو می کند. همه غذاهای رستوران خوبه اما استیکهاش چیز دیگه ای هست. این رستوران بزرگ میگو پلوی تند و ته چینشو حتما امتحان کنین غذاهای برنتین هم مثل دکورش عالیه اما باید بگم که یه کم غذاهاش گرونه. توصیه می کنیم سالاد فرانسوی رو هم امتحان کنین.

ظرفیت رستوران 120 نفره و ساعت کاریش از 12 تا 16 و 18:30 تا 24 هست. جو رستوران واقعا دوستانه و مسالمت آمیزه و به گردشگران توصیه میشه. در سفرتون با تور شیراز طعم غذاهای برنیتن رو از دست ندید.

نشانی رستوران برنتین: بلوار ستارخان مقابل 20 متری نمازی - نبش کوچه 12

تلفن: 071136282007

رستوران برنتین شیراز

رستوران برنتین شیراز

رستوران برنتین شیراز